Giresun Haber Postası

KILIÇTAROĞLU FINDIK 4 DOLAR…

KILIÇTAROĞLU FINDIK 4 DOLAR…
29 Nisan 2023 - 14:07

Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen ‘Millet Buluşması’na soğuk hava ve sağanak yağmura rağmen binlerce Giresunlu katıldı.Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Giresun’da vatandaşlarla bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, fındık üreticilerinin sorunlarına dikkat çekerek fındığın kilosunun 4 doların altına düşmeyeceğini belirtti.Alanda toplananlara yağmur altında hitap eden Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, “Giresun denilince dünyadaki en iyi fındığın üretildiğini biliyor. Karadeniz için çay ve fındık stratejik bir üründür. Fındık sadece ülkemiz için değil, dünya için de önemli bir üründür. Elinoğlu bizim ürettiğimiz fındıktan dünyaları kazanıyor ama bu fındığı üreten Karadenizli kazanamıyor. Mademki ben üretiyorum neden elinoğlu kazanıyor da ben kazanamıyor. O halde fındığı 4 dolar yaparsın sabit fiyat olur, üreticide ne kadar kazanacağını gayet iyi bilir. Size söz 4 doların altına asla düşürülmeyecek bu fındık” dedi.

TERÖRLE ORTAK MÜCADELE EDECEĞİZ

Terörle ortak mücadele edileceğini de kaydeden Kılıçdaroğlu, “Terör bir insanlık suçudur. Kim yaparsa yapsın, nereden gelirse gelsin teröre karşı durmayan zaten insan değildir. Teröre karşı ortak mücadele edeceğiz.  Bunu herkesin bilmesini isterim. Allah’ın yarattığı bu güzel dünyada hepimiz huzur  içerisinde beraber yaşamak istiyoruz. Cadde ve sokaklarımızda selamlaşmak istiyoruz. Ön yargılarımızdan kurtulmak istiyoruz. Yeteri kadar kamplaştı bu ülke artık kamplaşmadan çıkmalı. Elinoğlu büyüyor, gelişiyor biz küçülmeye devam ediyoruz” dedi.

Yağmur altında konuşmasını kısa tutan Kılıçdaroğlu, partisinin milletvekili adaylarıyla partililerini selamladıktan sonra Giresun’dan ayrıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN