Giresun Haber Postası

DEVLETİMİZ MİLLETİMİZİN YANINDA…

DEVLETİMİZ MİLLETİMİZİN YANINDA…
20 Temmuz 2023 - 17:56

MHP Giresun İl Başkanı Mahmut Karakuş, “Aşırı yağışlardan olumsuz etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yağışın ilk günü Sayın Vekilimiz Ertuğrul Gazi Konal selden olumsuz etkilenen bazı bölgelerde incelemelerde bulunarak Ankara’daki yetkililerle temasa geçmiştir” Dedi.MHP Giresun İl Başkanı Mahmut Karakuş, sel afeti sonrası devletin hasar tespit çalışmalarını yakinen takip ettiklerini kaydetti.

Karakuş, yaptığı yazılı açıklamada, “İlimizde 9-10 Temmuz tarihlerinde meydana gelen aşırı yağışlar sonucu can kaybı ve yaralanmaların olması, büyük hasarların oluşması bizleri derinden üzmüştür. Öncelikle Giresun’umuza ve aşırı yağışlardan olumsuz etkilenen diğer illerimize geçmiş olsun. Cenabı Allah’tan her türlü afetlerden bizleri korumasını niyaz ediyorum. Yağlıdere İçesi Üçtepe Beldesi’nde hayatını kaybeden Şinasi Özdemir’e Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Aşırı yağışlardan olumsuz etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

“Aşırı yağışlar sırasında ve sonrasında özverili bir şekilde çalışan yöneticilerimize, kamu görevlilerine, özel şirket yetkililerine, sivil toplum kuruluşlarına ve gönüllü vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diyen İl Başkanı Karakuş açıklamasını şöyle sürdü: “Devletimiz büyüktür ve yaraları en kısa sürede saracaktır. Yağışın ilk günü Sayın Vekilimiz Ertuğrul Gazi Konal selden olumsuz etkilenen bazı bölgelerde incelemelerde bulunarak Ankara’daki yetkililerle temasa geçmiştir.”MHP Giresun İl Başkanı Mahmut Karakuş, “MHP olarak selden ve heyelandan zarar gören vatandaşlarımızın zararlarının tazmini ve bozulan her türlü altyapı, üstyapı ile köy ve mahalle yollarının bir an önce yenilenmesi için üzerimize düşen görevi yapacağız” dedi.

MHP olarak üzerlerine düşen ne gerekiyorsa yapacaklarını kaydeden Karakuş, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Abdulkadir Uraloğlu ilimize gelerek beraberindeki heyetle selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunmuştur. MHP olarak selden ve heyelandan zarar gören vatandaşlarımızın zararlarının tazmini ve bozulan her türlü altyapı, üstyapı ile köy ve mahalle yollarının bir an önce yenilenmesi için üzerimize düşen görevi yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN