Giresun Haber Postası

08:00 16:00 ARASI HİZMET VERİYOR…

28 Eylül 2022 - 17:08
08:00  16:00 ARASI HİZMET VERİYOR…

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimliği polikliniğinin her gün saat 08.00 ile 16:00 saatleri arasında hizmet verdiği bildirildi.

Aile Hekimliği polikliniğiyle ilgili Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan açıklama şöyle;

“Aile Hekimliği Dünya Aile Hekimleri Birliğinin tanımı ile kendine özgü eğitim içeriği, araştırması, kanıt temeli ve klinik uygulaması olan akademik ve bilimsel bir tıp disiplini ve birinci basamak yönelimli klinik uzmanlık dalıdır. Uzmanlık eğitimi süresinde İç hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Psikiyatri, Kardiyoloji, Acil Tıp,  Deri ve Zührevi Hastalıklar, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları kliniklerinde eğitim alınmaktadır. Aile Hekimliği uygulamasında aldıkları bu çok yönlü eğitimin sonucu olarak hastaları anlama, onların endişelerini giderme ve hastanın biyolojik, psikolojik ve sosyal özelliklerini kapsayarak, bütüncül bir bakış açısıyla hastalığa tanı ve tedavi uygulanmaktadır. Ülkemizde sağlık hizmetlerinin temelini oluşturmakta olan Aile hekimliği uygulamasında Ailenin bütün bireylerine koruyucu ve tedavi edici hekimlik hizmetleri sunulmaktadır. Hastanemizde Aile Hekimliği saat 8.00 ile 16:00 saatleri arasında her gün poliklinik hizmeti verilmektedir. Genel muayene polikliniği olarak Diyabet, Hipertansiyon, Kansızlık, Tiroid hastalıkları, Mide şikayetleri, Alt ve Üst solunum yolu şikayetleri,  Covid testi, ile tanı, tedavi, rehabilitasyon ve danışmanlık hizmetlerini yapılarak reçete yazılmaktadır. Ayrıca Covid Takip Merkezimizde Covid geçirmiş kişilere özel izlem ve değerlendirme hizmeti verilmektedir. Aile hekimliği polikliniklerine, Genel Muayene polikliniğimize ve Covid Polikliniğimize sağlık hizmeti almak isteyen bireyler başvurabilmektedir. Ayrıca sağlık sorunları olan ve hangi polikliniğe başvuracağını bilemeyen kişiler genel muayene polikliniklerimizden danışmanlık alabilmektedirler.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.