Giresun Haber Postası

Akhisarspor MKE Ankaragücü Aytemiz Alanyaspor Antalyaspor İstanbul Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Erzurum BB Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Göztepe Kasımpaşa Kayserispor Atiker Konyaspor Trabzonspor Demir Grup Sivasspor Yeni Malatyaspor

GİRESUNSPOR….

GİRESUNSPOR….
11 Haziran 2023 - 18:18

Giresunspor Başkanı Nahid R. Yamak, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.Yamak, “Öncelikle camiamızdan ve özellikle de son maçta Çotanak Spor Kompleksi’ne gelip 90 dakika hiç durmadan takımını destekleyen, bu kulübe aşkla, tutkuyla ve özellikle hiçbir karşılık beklemeden bağlı olan taraftarımıza özür dileyerek başlamak istiyorum.Biz, taraftarımızın döktüğü ter, ağlayan çocuğumuzun gözyaşı, hayal edenlerin umudu, dua edenlerin yüreği, kurşunlara karşı süngüyle savaşan Osman Ağa ve silah arkadaşlarının cesareti, üzülen kalplerin sahibi büyük Giresunsporuz, biz Giresunspor’un ta kendisiyiz” dedi.

“BAŞVURUMUZU YAPTIK”

Yamak, ligin henüz tescil edilmediğine işaret ederek, “Henüz düşmedik ama sıralamada düşme yerindeyiz. Bu benim yönetimim altında oldu ama alnımız ak, başımız dik. Giresunspor’un bir kuruşuna tenezzül etmemiş bir Giresunsporlu olarak yüreğim ve gönlüm rahat” değerlendirmesinde bulundu.

Zor gününde Giresunspor’a sırt çevirme gibi bir durumun hiçbir zaman olmadığını vurgulayan Yamak, şunları kaydetti:“Bir yere gitmeyi şu anda düşünmüyoruz, biz buradayız. Önümüze bakacağız ve durumumuzu değerlendireceğiz. Ligden düşmenin kaldırılması konusunda resmi başvurumuzu TFF’ye yaptık. Çok büyük bir doğal afet yaşadık, bunun hem manevi hem maddi çok büyük etkileri oldu. Takımlar bu durumlardan çok etkilendi, oyuncular özellikle depremin olmasının ertesinde özellikle yabancı oyuncuları tekrar yönlendirmekte konsantre etmekte zorluklar yaşadık.”

“ANLAM VEREMEDİĞİMİZ OLAYLAR YAŞANMIŞ”

Bu toplantımızda mali durumla ilgili uzun uzadıya konuşmak istemiyorum. Ancak bazı ana noktaları siz değerli Giresunspor ilerler paylaşmakta fayda olduğunu görüyorum. Zaten her ay sonu yaptığımız gibi çıkardığımız gelir gider tablolarımız ve mali durumumuzu sizlerle yazılı olarak paylaşacağız.

195 milyon TL borçla aldığımız kulübümüzün gerçek borcunun 355 milyon TL olduğunu sizlere bildirmiştik.Geldiğimizde mevcut oyuncuların bazılarına hiç ödeme yapılmadığı, bazılarının ise 1-2 ay maaş aldığı görülmüştür. En önemlisi oyuncular haftalarca muhatap bulamaması sonrası psikolojik olarak moral motivasyonlarını kaybetmiş durumdaydı.

2022-2023 yılı tüm gelirlerinin kredi olarak kullanıldığı hatta 2023-2024 yılına ait sponsorluk ödemelerinin dahi alındığı duruma bakıldığında arada müthiş bir fark görülmektedir.Üzülerek belirtmeliyim ki Giresunspor da anlam veremediğimiz olayların yaşandığını görüyoruz.

“ŞU AN BORCUMUZ 282 MİLYON TL”

“Kulübün borcunu 355 milyon TL olarak geçtiğimiz toplantıda açıkladık. Şu an borcumuz 282.913.484 TL. Trabzonspor maçı öncesi 80 bin TL alacağı için eski hocamız kulüp hesaplarına bloke koydurdu. Savcılık aşamasında olan ve devam eden hukuki bir süreç var. Kendinden emin olan insanlar bu süreçten rahatsız olmamalı. Giresunspor’un 1 kuruşuna tenezzül etmemiş bir Giresunlu olarak gönlüm rahat.”

“ESKİ BAŞKANA 1 MİLYON TL PRİM ÖDENMİŞ”

Maddi olarak çok fazla açığın olduğu ifade ettiği toplantıda, eski başkana 1 milyon lira prim ödendiğini kaydeden başkanımız Nahid R. Yamak konuşmasının devamında şunları kaydetti.Yamak, “1 milyon TL Akhisarspor maçından sonra eski kulüp başkanına prim verilmiş. O hafta çok iyi oynamış, 23.06.2021 kasa banka raporunda başkana verilen prim olarak gözüküyor. 1 milyon 200 bin liralık bankadan elden çekilip başkana verilen para. 5.5.2021 tarihlidir. Hep zaten hikâye böyle, hesapları bende denetçide inceliyor. 30.04.2021 tarihinde 530 bin TL eski başkan kulübe borç vermiş gözüküyor ama kayıtlarda yok. 670 bin TL kasaya para çekildi gözüküyor, yok. Kasa banka raporlarında bu paralar yok ama gidiyorsun 1 milyon 200 TL’yi toparlıyorsun bankadan çekiyorsun, elden alıp kendi hesabına yatırıyorsun. Neden bu paralar kasa hesabından çekilmiyor da açıktan kullanılıyor? Bütün ödemelerinizi mi gayri resmi yapıyorsunuz? Bir kulübün banka hesapları varsa bankalar arasında resmi para transferi yapılmıyor da neden bu paraların hepsi kasaya çekilerek kasadan yapılıyor. Bugün en ufak işletmede dahi, sokakta gezen her insanın banka hesabı var. Koskoca Giresunspor’un banka hesabı yok mu? Neden bu elden çekiliyor kasa diye yatırılıyor? Neden prim için bankadan hesap yapılamıyor bizim yaptığımız gibi? Biz oyunculara ödeme yapacağımız zaman hesaplarına gönderiyoruz. Ne demek bu ya parayı eline almak!” dedi.

“EURO GELMİŞ TL YAZILMIŞ”

“Denetleme raporunda kulüpte görülen 52 milyon TL’lik bir usulsüzlük yapıldığı ifade edildi. 61.813 Euro Vedat Muriqi’den gelen para hesaplara 61 bin TL olarak işlenmiş. 361 bin Euro gelen para 361 bin TL olarak işleniyor.Bunlar daha buz dağının bir bölümü. Daha bunun gibi nice şey var. Pyerre ve Esat Mala davası, sportif olmasının yanında hukuki bir dava olmuştur. Biz Kurban Bayramı’nda 28 bin TL maaşla kimseyle sözleşme imzalamadık. Bal porsuğu, Giresunspor’u mu kurban ettiniz Kurban Bayramı’nda?

2 yıldır kulübün yevmiye defteri ortada yok. Hakan Karaahmet’in, Giresunspor’a 11 milyon 300 bin TL borcu gözüküyor. Yevmiye defterini geçen Ramazan ayında kulübe geri alabildik. Denetleme kurulu raporlarına göre kulübümüzde 52 milyon TL’lik bir usulsüzlük yapıldığı yazıyor.”

Bunların hesabını verecekler burada tek başıma dahi kalsam hepsinin hesabını soracağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

“GİRESUNSPORUN GELECEĞİNİ BİRLİKTE KURTARABİLİRİZ.”

Her zaman söylediğimiz gibi Giresunspor ancak birlik ve beraberlik duygusunu bir bütün halinde yaşadığı zaman kurtuluşa erecektir. Bunun için şehrimizde ve dışarıda yaşayan tüm Giresunluları Giresunspor’umuza destek olmaya davet ediyorum. Bu kapsamda çok önemli bulduğumuz üyelik kampanyamıza katılımın artmasını, Giresunspor’un geleceğine binlerin karar vereceği bir ortama getirmek istiyoruz. İşte bu sebeple 2828 tane yeni Giresunspor Kongre üyesi yapmak istiyoruz. Takımımıza sahip çıkmak ilk önce kongremize sahip çıkmaktan başlar. Takımımız üzerinde söz sahibi olmak, yaşatmak ve daha iyi yerlere getirmek istiyorsak Giresunspor’un öncelikle üyesi olmamız gerekiyor. Nitekim Almanya’da yaptığımız çalışmalar, yurtdışında farklı şehirlerde temsilcilik kurma amacımız, gerek Giresunspor lobisi oluşturmak gerekse dünya çapında aidiyet duygumuzu geliştirmek ve takımımıza sürdürülebilir bir destek sağlamak amacıyla yapılmıştır. Bu vesileyle Almanya’nın üç farklı bölgesinde oluşturacak olduğumuz temsilcilikleri tüm Avrupa ve Amerika kıtasına da yaymak istiyoruz.

Çünkü gurbetçilerimizin aramaya olan aşkı çok büyük ve şehirlerinden uzakta da olsa bir parçası olmak önce Giresunspor sevgisi ile yaşayan insanların bir araya getirilmesi ile başlıyor. 40 yılı aşkın zamandır gurbette yaşayan bir insan olarak bunu çok iyi biliyorum.Bu çalışmalar emek, zaman ve özveri gerektiriyor. Kimsenin bir anda süper bir lobi, destekler ve sonuçlar beklemesine gerek yok. Önce çok sevmek gerekiyor.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P