Giresun Haber Postası

4 MİLYONLUK YATIRIM…

4 MİLYONLUK YATIRIM…
25 Aralık 2022 - 16:16

Çoruh EDAŞ, abonelerine kesintisiz dağıtım hizmeti vermek üzere yatırımlarına aralıksız devam ediyor.Ulaşılması zor olan köylere dek her yere elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh EDAŞ, Keşap ilçesine toplam 4 Milyon TL yatırım gerçekleştirdi.

Zorlu arazi koşullarına karşın özverili ekipleriyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Çoruh EDAŞ, faaliyet bölgesinde köylerden mezralara kadar her alana modern elektrik dağıtım teknolojisini taşıyor. Yatırımlarına her geçen gün bir yenisini ekleyerek abonelerine daha verimli ve kesintisiz hizmet vermek içinçalışan Çoruh EDAŞ, bu yıl Giresun’un Keşap ilçesindeki birçok noktaya toplam4 Milyon TL yatırım yaptı.

Yatırımlarıyla,Keşap İlçesinin en yoğun caddelerinden olan Gazhane ve Fatih caddelerinde Kasım ayında başlanılan çalışmalarla elektrik hatlarının kapasite artırımları yapılarak 1,4 kilometre havai iletken yeraltına alındı ve 48 adet beton direk sökülüp 58 adet yeni aydınlatma direği tesis edilerek bölgenin daha modern bir görünüme kavuşması sağlandı. Ayrıca, Atatürk Bulvarı ve çevresindeki havai hatların yeraltına alınması ile yeni belediye binası etrafında açılan imar yoluna denk gelen bina tipi trafonun deplase edilmesi projeleri de büyük oranda tamamlanmış olup bu kısımlardaki çalışmalarında yıl sonuna kadar tamamlanması planlamaktadır. Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Giresun ili ve ilçelerinde elektrik şebekesindeki hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla yatırım programları kapsamında şebeke iyileştirme, yenileme, ilave şebeke ve aydınlatma çalışmalarına hız kesmeden devam edileceğinin altı çizildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN