Giresun Haber Postası

ELEKTRİK TÜKETİMİNDE ARTIŞ…

ELEKTRİK TÜKETİMİNDE ARTIŞ…
08 Mayıs 2023 - 19:11

Aksa Elektrik, Çoruh bölgesindeki elektrik tüketim oranlarını açıkladı.Aksa Elektrik, 2023 yılının ilk çeyreği olan Ocak, Şubat ve Mart aylarına ilişkin elektrik tüketim oranlarını açıkladı. Aksa’dan yapılan açıklamaya göre, Çoruh bölgesinde elektrik tüketimi bir önceki yılın aynı dönemine göre artış gösterdi. Yılın ilk çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla ticarethanelerde toplam elektrik tüketimi Çoruh bölgesinde yüzde 13 arttı. İl bazında genel toplamda en yüksek elektrik tüketim oranı yüzde 4 5ile Gümüşhane’de görüldü. Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinin bağlı bulunduğu Çoruh bölgesinde, toplam elektrik tüketiminde (mesken, sanayi ve ticarethane)bir önceki yılın ilk çeyreğine kıyasla yaklaşık yüzde 7oranında artış görüldü.

Fırat ve Çoruh bölgelerinde Malatya dışında bütün illerde elektrik tüketimi arttı Çoruh bölgesinde mesken, sanayi ve ticarethane gruplarından toplam elektrik tüketimine bakıldığında Gümüşhane’de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 45 artış görüldü. Artvin’de yüzde 2, Trabzon’da yüzde 3,Giresun’da yüzde 8 ve Rize’de yüzde10 oranın da artış gerçekleşti.

SANAYİ VE TİCARETHANE GRUBUNUN TOPLAM ELEKTRİK TÜKETİMİ ARTTI

İllerde abone grupları dahil edilerek bakıldığında, yılın ilk çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre,sanayi ve ticarethane toplam tüketiminde artış görüldü. 2023 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla Çoruh bölgesinde bu oranda yaklaşık yüzde 4 artış olduğu gözlendi. Çoruh bölgesinde; Artvin’de yüzde 7, Giresun’da4, Gümüşhane’de yüzde 1, Rize’de 6ve Trabzon’da 2oranındaartış kaydedildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN